DOSPEL Professional jest jedynym w Polsce producentem zintegrowanych systemów kanałów wentylacyjnych typu RSystem.
W kanałach produkowanych przez DOSPEL końcówka kanału wywijana jest na zewnątrz i maszynowo formowana w profil ramowy. Wszystkie elementy są w 100 % powtarzalne, idealnie do siebie pasują i nie ma konieczności stosowania masy uszczelniającej. Jest to połączenie nieinwazyjne, dzięki czemu warstwa cynku na blasze nie ulega uszkodzeniu . Kanały wykonane w technologii RSystem są bardziej trwałe.
Kanały są produkowane z blach ocynkowanych lub na życzenie Klienta z blach kwasoodpornych, aluminiowych, czarnych.
Dzięki najnowszej technologii i szerokiemu zakresowi stosowanych grubości blach wykonujemy elementy instalacji w klasach ciśnień: 1, 2, 4 i 5 ( standard : klasa 1 i 4 ).
Dzięki specjalnemu uszczelnianiu połączeń ramkowych, standardem DOSPEL jest klasa szczelności A,B.
Wszystkie kształtki są wymiarowane zgodnie z normą DIN 18379, co zapewnia jednolitość i powtarzalność elementów.
Chcąc dostosować się do potrzeb Klientów, firma rozszerzyła zakres znormalizowanych elementów o kształtki nie występujące w normach, a często spotykane w projektowanych ciągach wentylacyjnych.
W zależności od wymagań Klienta wszystkie elementy mogą być zabezpieczone dodatkową warstwą ocieplenia ( wełna mineralna bądź wełna mineralna z dodatkowym płaszczem aluminiowym lub blaszanym) już na etapie prefabrykacji co znacznie poprawia jakość osłony i przyśpiesza późniejszy montaż elementów na budowie.